Merhaba, ben Orkut.

Beni tanımıyor olabilirsiniz. Ben 13 yıl önce Google’da mühendis olarak çalışırken orkut.com adlı sosyal ağı kuran kişiyim. orkut.com benim ismimi taşıyor. 2014 yılında Google orkut’u kapattığını açıkladı, bu hepimiz için çok üzücü oldu. orkut, 300 milyondan fazla insandan oluşan bir topluluk olmuştu. orkut hepimiz için müthiş bir deneyimdi. Hiç birimiz bunu kaybetmek istemedik. Bu sayede harika insanlarla tanıştık. Yeni işler bulduk. Hatta bazılarımız orkut sayesinde evlendik ve çocuk sahibi olduk. Bütün bunları birlikte gerçekleştirdik.

Hello nedir?

Hello beğenme yerine, tutkular üzerine inşa edilmiş ilk sosyal ağ. Hello’yu tutkularınızı paylaşan insanlarla kolayca bağlantı kurabilmeniz için tasarladım.

Hello bizi birbirimize bağlıyor. Düşünsenize, herhangi bir dilde hello diyebilirsiniz ve insanlar hemen sizi anlar. “hello” herhalde ”okay" den sonra dünyada en çok kullanılan kelimedir. Aló, halo, ʾāllo, alô, hallo, alló. Birine böyle basit ve dostça bir jest yaptığınızda, korku ve nefrete yer kalmaz. Haydi, gelin bana katılın ve yeni arkadaşlar edinin. Hello deyin ve dünyanızı sevin.

güzel kalın,
signature
- Orkut

seninle aynı şeylere ilgi duyan arkadaşlar edin